شما در حال مشاهده هستید چگونه با پیدا کردن شانس های زندگی لایف استایل خوبی داشته باشیم؟

چگونه با پیدا کردن شانس های زندگی لایف استایل خوبی داشته باشیم؟

سبک زندگی یا لایف استایل

چگونه با پیدا کردن شانس های زندگی لایف استایل خوبی داشته باشیم؟

شاید شما هم مثل من فکر میکنید که اگر بگید به شانس اعتقادی ندارید بهتر به خودتون و تلاشتون تکیه میکنید…

ولی  من از زمانی که با ریچارد وایزمن آشنا شدم  به این نتیجه رسیدم که میتونه قصه طور دیگه ای باشه!

و میشه خوش شانس بودن رو خلق کنیم!

لایف استایل و نگرش به زندگی

آیا خوشبختی اتفاقی است؟.

شما جز کدوم دسته از افراد هستید ؟!.

اونایی که میگن بیخیال بابا عشق زندگی رو ببر و نسبت به همه چی بیخیال باش تا لذت ببری… .

اونایی که میگن من بدبختم اگر ایران نبودم اگر اینطور بودم ، اگر اونطور بودم و … و من چقدر بدشانسم و فلانی چقدر خوش شانس… .

یااونایی که سخت کار میکنن و خودشون رو از تفریحات محروم میکنن . فقط کار و کار و کار و هرشب با آرزوی خرید هلی کوپتر شخصی میخوابن و سلکشنی از تمام علایقشون جمع کردن که هر روز با حرفهای انگیزشی و تلاش بهش برسن … .

و البته گاهی هم دسته ای از این افراد دلسرد میشن و نه تنها به سلکشن علایقشون نمیرسن بلکه لذت هایی رو هم که داشتن از دست میدن.

برای پیدا کردن شانس های زندگی برای داشتن یک لایف استایل خوب ،بیایم به شانس و پیدا کردن شانس های زندگی از دریچه ی دیگری نگاه کنیم.

پاستور میگه بخت یار آماده هاست.

پس برای ورود شانس به زندگی باید خودمون رو آماده کنیم.

حاضری تا بهترین لباس هات رو بپوشی و منتظر اومدن مهمان عزیزی به اسم شانس بشی که شادی رو برات به خونه بیاره؟!

اول باید آماده باشی .

لایف استایل و ذهنیت خوش شانسی

آخر مگه میشه با پیدا کردن شانس لایف استایل خوب ساخت؟ بله رفتار ها و باورهای ما سبک زندگی یا لایف استایل ما رو میسازه.

برای خوش شانس تر شدن سخت کوشی کافی نیست!.

قدم اول : بیاید هر روز این جمله رو کامل کنیم.

من خوش شانس هستم چون …

اما این بار وقتی حرف از شانس به میون میاد بپذیریم خوش شانسی هایی در زندگی داریم . خوش شانسی هایی رو هم میتونیم خلق کنیم. نه اینکه برای نشون دادن روشن فکری در جمعی به قطع بگیم من فقط به تلاش کردن و سخت کار کردن اعتقاد دارم.

من یه زمانی مثل هیتلر می ایستادم و بلند میگفتم من فقط به سخت کوشی اعتقاد دارم و به خودم و تلاش و این حرفها … .

بله همچنان هم عقیده دارم ریشه همه چیز در درون من هست. ولی بیشتر معتقد شدم که این ریشه رو من آب میدم و پرورش میدم . اگر زیاد آب بدی گنده میشه ، اصلا آب ندی خشک میشه و در هر دو حالت رشد نمیکنه .

ذهنیت خوش شانسی و آوردن بدشانسی

جالبتر اینکه روزی که پی بردم جمله من خوش شانس هستم چون … رو اینطور کامل کنم که من خوش شانس هستم چون همسر خیلی خوبی دارم . من خوش شانس هستم که با چنین آدم شگفت انگیزی آشنا شدم . اونروز یه دعوای بدی راه افتاد و دلخوری و احساسات منفی…

مغز ما در برابر یسری افکار مقابله میکنه .شاید گاهی پیش میاد که عزم خودتون رو جزم میکنید که به یه باور برسید و زندگیتون رو تغییر بدید. بعد میبینید همون چیزی که داشتید هم داره از کف میره.و بجای اینکه بیشتر به خوش شانسی باور داشته باشیم بیشتر به این نتیجه میرسیم بد شانسیم.

بازهم امیدوار باش که میتونی بهترین نسخه خودت رو بسازی… .

پس اول مثل لوک خوش شانس باشیم.

من خوش شانس هستم که  همسر ، مادر ، پدر ، خواهر ، برادر خوبی دارم که دوستشون دارم و اونها هم من رو دوست دارن ، من خوش شانس هستم که نفس میکشم و … .

من خوش شانسم چون … و واقعا بخواهیم توی زندگیمون شانس های زندگیمون رو پیدا کنیم.

میتونیم این تکنیک رو هم با مطالعه و تمرین یاد بگیریم.

اگر دوست داری علمی مسئله شانس رو دنبال کنی کتاب شانس از هیثر سامرز و آنا واتسون ترجمه فرشید قهرمانی رو بهت معرفی میکنم.

شاخص های هفت گانه شانس برای یک لایف استایل خوب

  • توانایی کنترل : چقدر در زندگی روی انتخاب هایی که انجام میدیم کنترل داریم؟ . واکنش ما نسبت به اتفاق هایی که میفته ، کنش هایی که میبینیم چیه ؟. عکس العمل ما در برابر عمل دیگران که مارو خوشحال یا ناراحت میکنه چیه؟. مهم نیست این موقعیت ها چقدر سخته مهم اینه ما چقدر در کنترل انتخاب ها و تفسیر ها و واکنش هامون توانایی داریم.
  • توانایی چسبیدن : چقدر نسبت به دنبال کردن ایده ها ، چقدر نسبت به یادگیری علاقه هایی که تو زندگی دارید پیگیر هستید و پشتکار دارید که یک کار رو به سرانجام برسونید؟.

این روزا انگار چسب خیلی هامون خرابه !

چقدر به اینکه توانایی چسبیدن به کارهایی رو که میخوایم داریم و اون کار رو رها نمیکنیم . وگرنه همه پر از ایده های خوبن ، اما چه کسی یه کاری رو واقعا انجام میده؟

نتیجه بالا بردن توان چسبیدن میشه رسیدن به هدف هایی که هرکس نمیتونه به اونها برسه.

ریسک کردن و خلق فرصت های خوش شانسی

  • توانایی ر یسک کردن : چقدر ذهن باز و آماده برای کشف و تجربه راه های جدید دارید ، با ریسک کردن ، فرصت های خوش شانسی بهتر خلق میشه.

نه که دست به هر کاری بزنیم . فرض کنید به مهمانی دعوت میشید میتونید انتخاب کنید که ای بابا من حوصله این مهمانی ها رو ندارم و میدونم بهم خوش نمیگذره و دنبال هزار دلیل باشید که از رفتن به مهمانی طفره برید . میتونید هم با ذهنی آروم به انتخاب لباس و آماده کردن خودتون برای رفتن به مهمانی و لذت بردن از اون آماده کنید و با افراد جدید آشنا بشید و درباره کارتون به اونها بگید … .

  • توانایی حس کردن : چقدر از چشم و گوش و هوش خودمون برای حس کردن ، بهتر دیدن و بهتر شنیدن اطرافمون استفاده میکنم؟ چقدر به ندای درونمون اعتماد میکنیم ؟
  • توانایی معاشرت : چقدر استعداد ارتباط برقرار کردن با دیگران و آشنایی با افراد جدید در موقعیت های مختلف رو دارید؟ نتیجه معاشرتها گاهی به حس تصادف و اتفاق هایی که در آنها خوش شانسی وجود داره منجر میشه.
  • توانایی درک: چقدر به نوع نگرش خودتون دقت میکنید؟ دیدگاه شما به زندگی و رویدادهای اطرافتون چیه؟ آیا همیشه در مقابل اتفاقات منفی به جنبه مثبت آن هم نگاه میکنید؟ تا حالا چقدر به برخود خودمون با افراد منفی فکر کردیم؟

نتیجه این نگرش شانس های بد رو به خوب تغییر میده.

  • توانایی شناخت خود: چقدر از اوضاع درونتون آگاه هستید و خودتون رو میشناسید ؟. چقدر مهارت های طبیعی خودتون رو میشناسید نتیجه این نگرش به ما کمک میکنه از مهارتهای خودمون بهتر استفاده کنیم و احساس بهتری داشته باشیم و حتی گاهی موقعیت هایی رو بتونیم برای خودمون رغم بزنیم که شانس زیادی رو به خونه ما بیاره.

پیشنهاد میکنم

مینیمالیسم و یافتن نقطه درونی خود

رو مطالعه کنی.

و به اینکه چقدر شانس و پیدا کردن شانس های زندگیمون در داشتن یک لایف استایل خوب میتونه موثر باشه فکر کنید.

پیشنهاد میکنم

رو مطالعه کنی.

دیدگاهتان را بنویسید