شما در حال مشاهده هستید چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

سلام به دوستان خوبم که با قصد ساختن زندگی بهتر این مطلب را کلیک کرده اند ، تا پایان این مطلب همراه من باشید ، امیدوارم بتوانم در بالا بردن شادی در وجود شما همراهتان باشم.

موضوعاتی که در مورد آنها صحبت می کنیم:

  • مینیمالیسم با زندگی ما چکار میکنه ؟
  • دلیل مهم نداشتن اعتماد به نفس
  • چطور با مینیمالیسم به حس تایید دیگران غلبه کنیم؟
  • رابطه اعتماد به نفس و شاد بودن

مینیمالیسم با زندگی ما چکار میکنه ؟

مینیمالیسم راه و روش انتخاب زندگی بر اساس خواسته های شماست . یادآوری می کنم ما مسئول زندگی خودمان هستیم و اگر قرار است زندگی شادی برای خود بسازیم . باید مانند یک طراح قلم به دست بگیریم و نقش آفرینی کنیم.

برای اینکه بدانیم چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟ بهتر است ابتدا عواملی که باعث ایجاد حس اضطراب و کاهش اعتماد به نفس می شود را بیابیم.

من می دانم سخن گفتن آسان است و می دانم بخشی از شما مثل من همیشه به دنبال راهکارهایی است که جدای از همهمه سخن گفتن کاری برایمان انجام دهد.

ابتدا باید این واقعیت را بپذیریم فقط خودمان هستیم که می توانیم به خودمان کمک کنیم.

پس برای دانستن اینکه چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟ اولین اصل مینیمالیسم یعنی گوش دادن به ندای درون را جدی بگیریم و به قدرت ذهنی و درونی خودمان باور داشته باشیم.

زندگی مینیمال زندگی پایه ریزی شده بر اساس ارزش های درونی خودمان است. اگر می خواهید درخت ارزش های خود را بسازید.

پیشنهاد می دهم این مطلب را بخوانید.

مینیمالیسم به زندگی ما وارد می شود تا توجه ما را از حواس پرتی ها و کارهایی که تاثیری بر رشد و کیفیت زندگی ما و در نتیجه احساس رضایت ما ندارند خارج کند تا بتوانیم زندگی بر اساس خواسته های واقعی مان بسازیم و احساس رضایت و شادی داشته باشیم.

دلیل مهم نداشتن اعتماد به نفس

می خواهیم با هم مرور کنیم تا با ارزش های زندگی خودمان بدانیم چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم ؟ اما ابتدا بیایید این مورد را هم بررسی کنیم .

چرا اعتماد به نفس نداریم؟ یکی از دلایل مهم نداشتن اعتماد به نفس حس تایید شدن توسط دیگران است . تا زمانی که همواره به دنبال این هستیم که دیگران کار و افکار ما را تایید کنند ، همیشه محتاج جلب توجه آنها هستیم و اگر توجه شان بسوی ما جلب نشود و ما را تایید نکنند همواره احساس افسردگی و غمگینی داریم .

زمانی که ارزش های مینیمال زندگی خود را بشناسید و بر اساس آنها انتخاب ها و تصمیمات زندگی خود را رقم بزنید . دیگر چه نیازی به تایید شدن توسط افراد دیگر دارید!

حالا می دانیم چگونه با مینیمالیسم اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

به حس تایید شدن توسط دیگران غلبه کنیم . ارزش ها و خواسته های زندگی خود را بشناسیم .کارهایی را که برای ما از اهمیت بیشتر برخوردار است در لیست کارهای روزمره خود قرار دهیم.

از اینکه بر اساس ارزش های و خواسته های خودمان زندگی می کنیم احساس شادی و رضایت داشته باشیم.

آنگاه بدون اینکه تلاش کنیم ادای آدم های با اعتماد به نفس را در بیاوریم اعتماد به نفس از درون ما بر روی چهره و قامت ما ظاهر می شود و همواره احساس خوبی داریم.

چطور با مینیمالیسم به حس تایید دیگران غلبه کنیم؟

یکی از مهمترین اساس ها در زندگی مینیمال ارزش هاست. تصور نمی کنم هیچکدام از شما خشم و نفرت از دیگران را در ارزش های خود قرار دهید . پس زمانی که از زندگی مینیمال و ساختن زندگی بر اساس ارزش های خود صحبت می کنیم . منظور خط خطی کردن دیگران نیست . منظور نامهربانی نیست. مهربانی یکی از ارزش هایی است که همه ما در وجود خودمان آن را دوست داریم . مهربانی یکی از ارزش هایی است که به بالا بردن اعتماد به نفس در ما کمک می کند.

من باور دارم باید قاطع و مطمئن بود . اما باید بپذیریم هیچگاه با کلمات قصار اعتماد به نفس به دست نمی آید. هیچ گاه با رنجاندن عمیق دیگران اعتماد به نفس شما رخ نشان نمی دهد.

فقط کافیست به خود و باورها و ارزش هایتان اعتماد کنید . و در جستجوی تفکر دیگران برای گرفتن تایید کارهای خود نباشید . ساده و مینیمالیستی بگویم ” اصلا درگیر خود نباشید ” عمیقا خود را باور داشته باشید و همچنان که مصمم و محکم سخن می گویید با دیگران مهربان باشید.

رابطه اعتماد به نفس و شادی

زمانی اعتماد به نفس دارید که خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان آگاه باشید.

به ایتکه چه چیزی دوست دارید و چگونه فکر می کنید.

البته این موضوع به این معنی نیست که هرکجا بخواهیم در مورد نظراتمان صحبت کنیم ولی در موقعیت هایی که از ما خواسته می شود و یا باید اظهار نظر کنیم با تسلط می توانیم صحبت کنیم و احساس رضایت و شادی داشته باشیم.

جای دیگری اعتماد به نفس با ما همراه می شود که اگر نه شنیدیم و به کار خود آگاه و مطمئن بودیم ناراحت نشویم و اگر کارمان مشکلی دارد براحتی مشکل آن را بپذیریم و با گارد بسته صحبت نکنیم.

و درست در جایی دیگر ، آنجاست که مشغول انجام کاری هستید و شخصی از شما می خواهد کاری برایش انجام دهید آنگاه شما با اعتماد به خود و برنامه هایتان براحتی نه می گویید.

شما از چه روش هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس در خودتان استفاده می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید