شما در حال مشاهده هستید لایف استایل و سبک مینیمال

لایف استایل و سبک مینیمال

لایف استایل مینیمال

لایف استایل و سبک مینیمال

اینجا میخوایم درباره لایف استایل و استایل و اینکه سبک مینیمال کجای اینها قرار داره صحبت کنیم.

نوشته های مرتبط با این موضوع :

لایف استایل و استایل

زمانی که از سبک زندگی صحبت میکنیم ، ناخودآگاه از مجموعه عادت ها و رفتار های ما صحبت به میون میاد اینکه از صبح که بیدار میشیم تا شب که میخوابیم چه کارهایی انجام میدیم؟!

مثلا هر روز صبح ساعت 6 بیدار میشیم یا هر ساعت دیگه ای که شد؟ بعد از بیدار شدن شست و شوی مناسب پوستمون رو انجام میدیم یا حال نداریم بشه انجام میدیم نشد نمیدیم ، مسواک زدن ، ورزش کردن ، رفتارهایی که هدفی رو دنبال میکنه مثل برنامه ریزی هایی که برای توسعه خودمون یا فرزندانمون و یا کارمون انجام میدیدم رو دنبال میکنیم یا نه !

پس نکته ای که به ذهن میرسه اینه که ما هر روز که بیدار میشیم تا زمان خوابیدن یسری رفتارها رو دنبال میکنیم و یسری کارها رو انجام میدیم و یسری کارها هم عادت شده ، مثل حمام رفتن ، تهیه غذا و … که برای زندگی و لازمه حیات ، بدنمون بهش نیاز داره ، حالا هرچی که ما این رفتارها و عادت ها رو هدفمند تر و متناسب با خواسته هامون بیشتر انتخاب بکنیم بیشتر نظم رو وارد زندگیمون میکنیم مثلا کسی که میخواد از شر اضافه وزن خلاص بشه اول باید به خوردن وعده های غذایی نظم بده بعد باید به درست غذا خوردن و انتخاب اینکه چه غذایی میخوره و بعد به حجم غذایی که میخوره دقت داشته باشه و همچنین فعالیت بدنیش رو به چالش بکشه و از پیاده روی منظم یا انجام حرکات ورزشی بصورت منظم استفاده کنه .به این ترتیب میتونه سبک زندگی سالم رو وارد زندگیش کنه و از شر بیماریهای ناشی از اضافه وزن و چربیهای اضافه بدنش خلاص بشه .

پس همه ما با مفهوم سبک زندگی آشنا هستیم سبک زندگی یا همون لایف استایل متناسب با خواسته ها و هدف ما اتفاق میفته ، اینکه بدون هدف کار انجام میدیم یا برای رسیدن به اهدافمون از یسری رفتار های پیروی میکنیم مثل اینکه برای سلامتی دندان هامون باید هر روز مسواک زدن رو در رفتارهای روزانه قرار بدیم.

همین لایف استایل یا سبک زندگی رابطه مستقیم با استایل و نوع پوشش ما داره ، اینکه از چه فرم لباسی استفاده میکنیم و چه رفتاری با بدنمون و پوششمون داریم ! آیا هر لباسی بود میپوشیم یا به این توجه میکنیم متناسب با طرزفکر و سلیقمون لباس بپوشیم. البته در جامعه ما بدلیل قوانین پوششی ، گاهی مجبور هستیم لباسی بپوشیم که با قوانین بیشتر سازگار هست تا با سلیقه ما اما بهرحال اونجایی که آزادی عمل داریم که میتونیم به طرز فکر و سلیقه خودمون رجوع کنیم.

مهمترین قضیه در استایل ، انتخاب هست ، انتخاب های ما از دل خواسته های ما میاد.

هرچی بیشتر به شناخت از خودمون ، خواسته ها و ارزش هامون دسترسی پیدا میکنیم بهتر میتونیم هدفمند انتخاب کنیم.

انتخاب های ما رفتارهای ما رو میسازه و رفتارهای ما سبک زندگی ما رو میسازه.

پس از اونجایی که انتخاب های ما زندگی ما رو میسازه ، بهتره آگاهانه انتخاب کنیم.

لایف استایل و انتخاب های آگاهانه

مثلا یکی دوست داره از یه سبک آرایشی خاصی استفاده کنه وقتی این انتخاب خود اون شخص باشه شخص از اون رفتار لذت میبره اما اگر برای نظرات دیگران یا تقلید از کسی اون کار رو انجام بده حس رضایت درونی از خودش نداره و شاید حتی درگیر استرس و اضطراب ناشی از یسری احساسات هم بشه.

پس لایف استایل و استایل ما با درون ما و نوع فکر کردن ما رابطه داره و انتخاب های ما از ذهن ما میاد و همچنین احساس ما از فکر ما ناشی میشه ، پس با انتخاب های آگاهانه میتونیم لایف استایل خوبی متناسب با خودمون برای خودمون بسازیم.

اگر فکر کنیم خوب بنظر نمیایم حس ما نسبت به خودمون بد هست.

اگر با اطمینان به خواسته هامون انتخاب کنیم و فکر ما از کاری که داریم انجام میدیم خوشحال باشه حس ما هم نسبت به خودمون خوب هست و از لایف استایلی که داریم و از زندگی که داریم لذت میبریم.

پیشنهاد میدم بخونی :

مینیمالیسم و یافتن نقطه درونی

استایل مینیمال چه هست؟

به شکل کلی مینیمالیسم سبکی از هنر طراحی در هنرهای مختلف تجسمی مثل موسیقی ، معماری ، ادبیات و فشن است . مینیمالیم در فشن ، متمرکز بر روی فرم و جنس لباس است تا کارآمدی و راحت بودن آن. در واقع، سادگی، راحتی و کارآمد بودن در نهایت و ناخودآگاه به این سبک اضافه میشه. در سراسر دنیا سبک مینیمال سلیقه روز به حساب می‌آید و مد تجملی و اشرافی قدیمی و منسوخ شده. بسیاری از معماری‌های شلوغ با عنوان موزه یاد می‌کنند . همین فلسفه ساده گرایی و نگاه جدید به زندگی در مورد فشن و مد هم وجود داره.

وقتی شما از استایل مینیمال در پوشش خودتون استفاده میکنید بیشتر توجه به سمت رنگ های کرم ، سفید ، سیاه و گاها انتخاب رنگ های پاستیلی هست بدور از پارچه های طرحدار و گلدار و … .

لایف استایل مینیمال

ممکنه شما به پوشیدن لباس های مینیمال همیشه علاقه نداشته باشید . اصل هنر مینیمالیسم در طراحی بر مبنای سادگی و توجه به یک  یا دو آیتم خاص هست که قطعا در معماری ، موسیقی و فشن مخاطب های هم سلیقه خودش رو داره ولی لایف استایل مینیمال و هنر مینیمالیسم در زندگی یعنی حذف تمام شلوغی های بیهوده چه در ذهن چه در وسایل و خلوت سازی ذهنی و خانه هایمان بر اساس  ارزش های درونی هر خودمان و حرکت در جهت اهداف و ارزش های درونی برای ساختن یک زندگی بهتر و هدفمند.

و اینطور نیست که اگر شما از راه و روش های مینیمالیستی و لایف استایل مینیمال استفاده میکنید حتما باید موسیقی مینیمال گوش بدید یا لباس های مینیمال بپوشید و یا معماری خانه شما توسط یک طراح مینیمالیستی طراحی شود.

مینیمالیسم به خلوت سازی ذهنی و خلوت سازی وسایل اشاره دارد ، اینکه شما با توجه به آن وسایل و آن ارزش هایی که واقعا با آنها احساس آرامش و شادی دارید زندگی کنید و پول ، وقت و ذهن خودتون رو بابت چیزهای اضافی هدر ندهید.

لایف استایل و سبک زندگی با انتخاب رفتارهای هدفمند و پیاده سازی راه و روش های مینیمالیستی به سمت سبک زندگی مینیمال حرکت میکنه.

استایل مینیمال پیروی از اصول مینیمالیسم در فشن و لباس هست و اینکه لباس هایمان را بر اساس اصول مینیمالیسم در طراحی لباس انتخاب کنیم.

سمپوزیوم مینیمالیسم نشست و گرهمایی افراد هدفمند برای زندگی بهتر است.

مینیمالیسم فقط یک هنر طراحی نیست ، مینیمالیسم سبک زندگیست ، مینیمالیسم هنر زندگی هدفمند.

به سمپوزیوم مینیمالیسم پیوند بزن تا اونجا با دوستانت درباره راه و روش زندگی ایده آل خودت صحبت کنی. 

ورود به کانال سمپوزیوم مینیمالیسم

ورود به گروه گفتگو مینیمالیسم

دیدگاهتان را بنویسید