لایف استایل مینیمال

لایف استایل مینیمال
فاطمه خلقتی
فاطمه خلقتی

نویسنده و ایده پرداز

لایف استایل

لایف استایل مینیمال

اینجا درباره لایف استایل مینیمال با هم همراه میشیم ، شما هم تجربه و نظر ارزشمندخودتون رو برام بنویسید.

لایف استایل مینیمال چی هست؟

مینیمالیسم هنر موجز ، کم گرایی یا بهتر بگم سادگی به دور از هرگونه پیچیدگی است

به عبارتی کم گوی و گزیده گوی چون در (گوهر گرانبها).

مینیمالیسم به عنوان یک هنر به سرعت بین هنرهای تجسمی و موسیق جای خودش رو باز کرد.

و در صنعت فشن هم رشد خوبی خصوصا در امریکا داشته از بازیگران هالیوودی که از استایل مینیمال استفاده میکنن آنجلینا جولی، آنت بنینگ و شارلیز ترون و همچنین مگان مارکل بازیگر سابق آمریکایی و همسر شاهزاده هری نوه ملکه بریتانیا از این سبک در استایل خود پیروی میکنند.

اصول استایل مینیمال در لباس بیشتر متمرکز بر فرم و جنس لباس هست و بر خلاف اینکه بعضی ها تصور میکنن استایل های راحت استایل های مینیمال هستند بدلیل ماهیت مینیمالیسم سادگی و راحتی بصورت ناخودآگاه به طرح اضافه میشه و صرفا هر لباس راحتی مینیمال نیست.

رنگ بندی در استایل مینیمال

رنگ مشکی – سفید – کرم و رنگ های پاستیلی از رنگ هایی هستند که در استایل مینیمال استفاده میشن اما بازهم خوبه یادمون باشه یک طراح لباس مینیمالیستی باید به فرم و جنس لباس دقت بالایی داشته باشه.

.اگر شما دوست دارید از استایل مینیمال استفاده کنید بهتره چند تا تیشرت و شلوار سفید – مشکی و یا کرم داشته باشید.

نمونه هایی از استایل مینیمال روزانه رو ببینید.

اما لایف استایل مینیمال صرفا پیاده سازی اصول مینیمال در معماری خانه و یا پیروی از مد مینیمال و پوشیدن لباسهای مینیمال نیست.

لایف استایل مینیمال یعنی زندگی بر اساس خلوتی ذهنی و خلوتی خانه و محیط دور و برمون  ، یعنی خلق خانه مینیمالیستی بر اساس روش هایی که در زندگی بکار میگیریم و رفتار ها و عادتهایی که در زندگی تکرار میکنیم.

پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی :

لایف استایل مینیمال و آرامش ذهنی

همه ما میدونیم شلوغی و استرس های روزانه مغز ما رو بهم میریزه و خیلی ها برای آروم کردن خودشون به حرف زدن ، بازی با گوشی ، فیلم نگاه کردن ، گرفتاری در دام خرسید از افرادی که محصولاتی رو تحت عنوان انرژی درمانی به ما میفروشن مثل انواع سنگ ها و گیاهان و …

ولی تا زمانی که ذهن آروم نباشه بقیه موارد یا مثل یک مسکن عمل میکنه که شما رو برای کوتاه مدت آروم نگه میداره و یا کلا اثری نداره.

چطور سالم باشیم و به آرامش ذهنی خودمون کمک کنیم.

با انجام حرکات یوگا و مدیتیشن های روزانه میتونید بدنتون رو آماده کنید و البته انواع فعالیت های بدنی مثل رقصیدن ، پیاده روی و ورزش هایی که در اونها احساس خوبی دارید هم به ساختن بدن  قوی بدور از استرس کمک میکنه و با تفکر مینیمالیستی میتونید آرامش رو به ذهنتون بیارید.

لایف استایل مینیمال چطور به کیفیت زندگی کمک میکنه؟

اصول یک زندگی مینیمال بر پایه ارزش ها و هدف هایی هست که شما دارید ، پس میتونید با یک ذهن آرام و خواسته هایی که در زندگیتون شناسایی میکنید و اصولی که برای رسیدن به خواسته هاتون دنبال میکنید یک زندگی با کیفیت برای خودتون و فرزندانتون بسازید.

آلبر کامو نویسنده معروف فرانسوی میگه کسانی که شهامت انجام کاری رو ندارن برای انجام ندادن آن هزاران توجیه میارن.

پس برای داشتن یک لایف استایل مینیمال اول شهامت باید داشت که براساس ارزشها و خواسته های درونی زندگی کنیم.

همه ما در درون خود یک نقطه درونی داریم ، یکی میگه روح ، یکی میگه ذهن و هرکس ممکنه یک اسمی براش داشته باشه اما زمانی که خود واقعیمون رو پیدا کنیم بهترین راهنمای ما برای داشتن یک زندگی با کیفیت هست و لایف استایل مینیمال به ما کمک میکنه بر اساس ارزش ها و چیز هایی که در زندگی باعث خوشحالی ما میشه زندگی کنیم.

قطعا ما خیلی چیزها رو مثل گرونی و بی قانونی و … نمیتونیم تغییر بدیم ولی من یه سوال از شما دارم.

پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی :

آیا چیزهایی رو که میتونید برای بهتر شدن زندگیتون تغییر بدید تغییر میدید؟

آیا شهامت پذیرفتن ایرادات خودتون در زندگی رو دارید؟

آیا برای تبدیل نقاط ضعف خودتون به نقاط قوت تمرین و تلاش میکنید؟

در سبک زندگی مینیمال بر اساس کتاب راه و روش های مینیمالیستی تکنیک هایی رو برای شما قرار دادم .

لایف استایل مینیمال و باورها

من باور دارم یکی از مواردی که ذهنیت مینیمالیستی رو برای زندگی ایجاد میکنه تشخیص بهم ریختگی روی زندگی هستش.

وقتی چشمامون رو روی بهم ریختگی دور و برمون و یا بهم ریختگی درونی مون باز کنیم سنگینی اون رو احساس میکنیم و وقت اون میرسه که فکر کنیم چه تعبیری ایجاد کنیم.

مینیمالیسم پس زدن فرهنگ بیش از حد داشتن است ولی کمتر خواستن در فرهنگی که برای درگیر بودن دستاورد داشتن و انباشته کردن بی پایان چیزهای مادی ارزش قائل است ، کار راحتی نیست.

چرا که توجه ما روزانه با تبلیغات متفاوت از طریق موبایل – شبکه های اجتماعی – تلویزون – بیلبردها و … دزدیده میشه و از توجه به خودمون و ارزش هامون کاسته میشه .

معنی فرهنگ کم داشتن و سادگی ، داشتن زندگی فقیرانه نیست ،داشتن چیزهایی است که ما رو به آن چیزهایی که میخوایم و رسیدن به اون ارزش هایی که در زندگی داریم کمک میکنه ، مثل زمانی که شما یه بدن متناسب و خوش فرم میخواین باید از زیاده روی در خوردن خصوصا خوردن خوراکی هایی که سودی برای بدن شما ندارن و یا حتی مضر هستن خود داری کنید و با ورزش های ساده ای مثل پیاده روی تا ورزش های دیگه مثل بدنسازی و … و مداومت در این مسیر به اندام ایده آل خودتون برسید.

با پرورش ذهن مینیمالیستی ، میشه هماهنگ با درونی ترین ارزش های خودمون زندگی شادی بسازیم.

پیشنهاد میدم مطالب زیر رو هم بخونی و تجربه و نظرت رو بگی:

نمیدونم چقدر به این بحث علاقه داری ولی میتونی این ها رو هم ببینی.

لایف استایل مینیمال و کودکان

تا حالا شده به این فکر کنید شما که در زندگی به خواسته هاتون نرسیدید حداقل به کودک و فرزند خودتون کمک کنید راه رو طوری بره که به خواسته اش برسه و زندگی شادی داشته باشه؟

تکنیک های شما برای این مسیر چیه؟

چطور میخواین همراهش باشید تا مقصد امن شادی و آرامش برسه؟

چطور با کلی دغدغه ذهنی و همهمه ها و استرس ها توانی برای همراهی خواهید داشت؟

چطور با اینهمه تبلیغات متفاوت در زمینه مهارت آموزی فرزندانتون میتونید درست انتخاب کنید؟

چه معیارهایی برای خودتون دارید؟

ما با پاسخ به خیلی از چراها و چگونه ها در زندگی باعث میشه ارزش های تربیتی فرزند خودمون رو بیشتر بشناسیم و گرفتار دام تبلیغات نشیم.

قطعا هر کسب و کاری برای معرفی خودش و دادن خدمات به مشتری بایستی از روش هایی استفاده بکنه و تبلیغات امری عادی برای کسب و کارها هستن.

اما این ما هستیم که با دریافت اطلاعات و تحلیل بر اساس ارزش های خودمون باید دست به انتخاب هابی درست بزنیم که زندگی ما و خانواده و فرزند ما رو به سمت زندگی مورد دلخواه سوق بده.

پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی :

استعدادیابی کودکان در اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

×
×

سبد خرید

بستن پنل