شما در حال مشاهده هستید مینیمالیسم و یافتن ارزش های زندگی

مینیمالیسم و یافتن ارزش های زندگی

جوهره زندگی مینیمال ساختن زندگی هماهنگ با درونی ترین ارزش های زندگی خودتان است. آنچه واقعا در زندگی برایتان اهمیت دارد .زمانیکه از شلوغی های روزانه خسته و کلافه می شوید فقط کافی است روی صندلی بنشینید و ارزش های خودتان فکر کنید . ” آیا موضوعی که آنقدر شما را کلافه کرده در زندگی شما جایگاهی دارد؟ آیا جایگاه آن را در زندگی می دانید ؟ می دانید در چه سکویی از اولویت های زندگیتان قرار گرفته؟ “

ارزش ها و لایف استایل مینیمال

لایف استایل مینیمال یا سبک زندگی مینیمالیسم جنبشی از زیستن زندگی با توجه به ارزش هاست. مینیمالیسم و یافتن ارزش های زندگی برای ساختن زندگی شاد به کمک شما می آید.

ارزش های شما کدام ها هستند؟

ارزش از دیدگاه هرشخصی به نوعی تعریف می شود با من تعریف خود شما از ارزش کار دارم.

بهتر است ارزش ها را طبق قضاوت شخصی خودتان از چیزی که در زندگی تان اهمیت دارد ، تعریف کنید.

نمونه ای از ازرش ها را با هم مرور میکنیم.

آرامش درونی

احترام به خود

ارتباط

استقامت

اعتماد به نفس

امنیت

امانتداری

انعطاف پذیری

تاثیر گذاری

تعهد

تعادل

تفریح

جسارت

حق شناسی

خانواده

خلاقیت

خود کفایی

شجاعت

شوخ طبعی

شهرت

قناعت

ماجراجویی

مسئولیت پذیری

نشاط

وفاداری

یادگیری و …

کدام ارزش ها با شما سازگاری دارند؟ آنها را روی کاغذ بنویسید . ببینید چطور می توانید آن ها را محدود کنید. چطور می توانید تشخیص دهید که چه چیزی از همه مهم تر است؟

چند توصیه مینیمال برای یافت ارزش ها

  • باید ها را کنار بگذارید.
  • از خودتان بپرسید : ” آیا حاضرم برای ماندن بر سر این ارزش بهایی بپردازم؟”
  • به ندای درونتان گوش دهید.

همه ما در درون خود ندایی داریم ، نقطه درونی ، خود واقعی ، نامش را هر چه بگذاریم . می دانیم او با ما صادق است.ندایی که بهتر از هرکس دیگری ما را می شناسد.

این در واقع خود شماست.یاد بگیرید به آن گوش دهید. مینیمالیسم و یافتن ارزش های زندگی تان فرصتی برای گوش کردن به ندای درون است.

مینیمالیسم و سه ارزش برتر زندگی

مینیمالیسم و یافتن ارزش های زندگی به شما کمک می کند خود واقعیتان باشید . در انتخاب ارزش ها باید ها را کنار بگذارید. بایدهایی که از کودکی به ما گفته اند را کنار بگذارید . آنچه واقعا برای شما اهمیت دارد مهم است.

ارزش هایی را که روی کاغذ نوشته اید مرور کنید. و آنها را به سه ارزشی که احساس می کنید از شخصیت شما جدایی ناپذیر هستند محدود کنید.

پیشنهاد می کنم اکنون سه ارزش را انتخاب کنید و قبل از اینکه آن ها را رسما اعلام کنید بگذارید ذهنتان طی روزهای آینده آن سه ارزش را مرور کند.وقتی به مغز اجازه می دهید برای خودش پرسه بزند، راه های ارتباطی می سازد . پس ذهنتان را آزاد بگذارید تا ناخود آگاهتان کارش را هدفمندانه انجام بدهد.

مینیمالیسم و ساختن درخت ارزش های زندگی

حال سه ارزش برتر خود را بنویسید.

درخت ارزش های خودتان را بسازید.

سه ارزش راهنمای برتر خود را مثل تنه درخت در نظر بگیرید. تنه برای سلامتی کل درخت ضروری است . بدون تنه هیچ درختی در کار نخواهد بود. اما از آن تنه شاخه های جداگانه ای رشد می کند که باعث می شود درخت همانی بشود که هست.

حالا سه ارزش راهنمای برتر خود ( تنه درخت ) و همچنین چندید حوزه جداگانه زندگی اما مرتبط به آن ( شاخه ها ) را دارید .

به این فکر کنید که ارزش های شما در هر حوزه زندگی تان چه نقشی ایفا می کنند.

این تمرین را از دوست خوبم اریکا لین یاد گرفتم و پیشنهاد می کنم شما هم آن را انجام دهید.

این ها حوزه های زندگی هستند که من بیشتر از همه با آن ها مواجه می شوم. شما هم می توانید حوزه های مهم زندگی خود را مشخص کنید و درخت ارزش خود را بسازید.

  • خانواده
  • خانه
  • شغل
  • اجتماع و روابط
  • سلامت و تفکر

با در نظر داشتن سه ارزش راهنمای خود به حوزه های زندگیتان فکر کنید و برای هر کدام سه ارزشی که به ذهنتان می آید بنویسید.

تکرار ارزش ها در حوزه های متفاوت به این معنی است که ارزش های شما در وجودتان هم راستا هستند.مثلا اگر ” نشاط ” یکی از سه ارزش راهنمای برتر شما باشد و با آنچه برای خود در حوزه سلامت می خواهید هماهنگ است ، دوباره نشاط را بنویسیدو در پیگیری عادات سلامتی کوشا و ثابت قدم باشید.و از عادت هایی برای دستیابی به حس آرامش درونی استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید