شما در حال مشاهده هستید اساس سبک زندگی مینیمال

اساس سبک زندگی مینیمال

لایف استایل مینیمال

اساس سبک زندگی مینیمال

زمانیکه با چهر های آشفته تلفن را از روی مدیر قطع کردم .یکی از بچه های کارگاه با موجی از شادی برای قدردانی از ایستادگی در مقابل حرف های غیر منطقی مدیر ، به سراغم آمد .همه بچه ها از اوضاع آشفته و بی نظم شرکت ، پایمال شدن حقوقشان ، حاشیه های زیادی که آنها را بیشتر به حاشیه سازی می کشاند ، خسته شده بودند .

روی صندلی نشستم ، آشفتگی های چند سال کاری ، مهربانی ها و آسیب هایی که مدیر به پرسنل وارد کرده بود ، حاشیه های که به زندگی خصوصی آرام من و همسرم کشیده شده بود ، نداشتن تایم آزاد بدلیل پیگیری های بی هدف و دوندگی هایی که هیچ ارزش و بار مالی به همراه نداشت ، و حالا ناراحتی از تیره شدن تصویر و اعتبارم که نماینده شرکتی هستم که اصول قراردادی و کار با سازمانها را نمیداند و قوانین را با حرف های غیر منطقی پایمال می کند.

چرا باید بعدا ز آنهمه مسئولیت پذیری و رد کردن پیشنهادات وسوسه انگیز رقبا و همدردی های وکلای حقوقی سازمان طرف قرارداد که می دانستند تمامی مشکلات از سوی مدیر شرکت است و میخواستند با حفظ اعتباری که داشتم از مدیر شرکت شکایت کنند و قطعا دوندگی های بی اساس دیگر…

چرا باید اینها را در طی روز با خودم حمل میکردم. مجبور نبودم در دایره زندگی روی حالت پیش فرض خودم را به دست زمان بسپارم.

اگر می خواستم طوری زندگی کنم که واقعا برایم مناسب باشد، باید تشخیص میدادم که چه چیزی بیش از همه برایم اهمیت دارد.

باید تمرکزم را از کاری که انجام میدادم  بر میداشتم و بیشتر به این فکر می کردم که چرا دارم آن کار را انجام می دهم. راه بسوی اساس سبک زندگی مینیمال همین است.

پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی :

باور سبک زندگی مینیمال

اعتقاد دارم که وقتی به پاسخ چراها فکر کنید. به عمیق ترین اولویت هایتان ، به ارزش های درونی تان – همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد. چیزهای غیر ضروری از سر راه کنار می روند و زندگی که میخواستید نمایان می شود. اساس سبک زندگی مینیمال همین است. ساختن زندگی که با درون شما هماهنگی دارد.

ارمغانی که اساس سبک زندگی مینیمال برای شما به همراه دارد ، دنبال کردن چیزی است که برای شما اهمیت دارد به دور از حواس پرتی هایی که خیلی اوقات شما را از راه به در میکنند و در نهایت ، زندگی شمار ار پر از چیزهایی می کنند که هرگز دنبال بدست آوردنشان نبوده اید.

به عبارت ساده تر اساس سبک زندگی مینیمال انتخاب کردن روش زندگی مناسب است.

پیشنهاد میدم این مطلب رو بخونی :

تمایل به سبک زندگی مینیمال

اولین چیزی که مرا به سبک زندگی مینیمال جذب کرد تمایل به پس زدن فرهنگ بیش از حد داشتن است. دیگر از بیش از حد کار کردن های خصوصا بی هدف بیزار بودم.وسایل بیش از حد ، تلفن های بیش از حد که اکثرا صحبت هایشان یا بی هدف است یا حجم فکری و آشفتگی ذهنی منجر می شود.

تقاضاهای بیش از اندازه ای که ارزش و بار مالی مثبتی نداشت و فقط سپری کردن زمان و تخلیه انرژ ی بود.و حتی تعهد های بیش از حد به مردمی که خوب هم نمیشناختمشان . برای کمتر داشتن و آرامش ذهنی و سفر به سبک زندگی مینیمال مشتاق بودم .

ولی متوجه شدم که کمتر خواستن ، در فرهنگ ما که مردم از حاشیه های شبکه های اجتماعی ، دنبال کردن ماجرهای بازیگران و افراد سیاسی و … و اطلاع داشتن از اینکه چه کسی امروز گفت فلان چیز خوب است فلان چیز بد که در جمع دیگران را اندرز گویند و خریدن وسایل زیادی و دستاورد داشتن و انباشته کردن ارزش قائل است. کار راحتی نیست.

ولی از شما دعوت میکنم با تقویت ذهنیت و اساس سبک زندگی مینیمال هماهنگ با درونی ترین ارزش هایمان زندگی کنیم تا خودمان را از زیر بار گناه و خستگی مفرط برهانیم و در این مسیر روحیه اعتماد به نفس و رها بودن از قضاوت ها را در خود پرورش دهیم.

مهاجرت به سبک زندگی مینیمال

تصور کنید اکثر افراد جامعه مهاجرت به مکان دیگر در کره زمین را برای داشتن زندگی شادتر تحسین میکنند و افرادی را که تمایلی به مهاجرت ندارند یا از مهاجرت و عطش شیفته بودن به آن سخن نمیگویند مورد نکوهش قرار می دهند که آگاهی لازم برای داشتن زندگی زیباتر را ندارند .

بارها یافته ام که این افراد معمولا تلاش یا تلاش درست و حسابی برای مهاجرت نمی کنند ولی از اینکه باور دارند که رها شدن از ایران بدلیل مشکلاتی که دارد و مسایلی که خدشان میدانند و دیگران نمی دانند راه رسیدن به آرزوهای بزرگ است از انجام کوچکترین کارها برای رسیدن به آرامش و زندگی شادتر باز می مانند.

به اعتقاد من تلاش برای زندگی بهتر ارزشمند است ، زندگی با قوانین بهتر ، زندگی در آب و هوای بهتر ، زندگی برای رسیدن به اهمیت های بهتر و…

اما به خودتان رجوع کنید زمانی که هر روز اسیر همهمه ها و آشفتگی های ذهنی بسیار باشید در بهترین نقطه زمین میتوانید برای همیشه شاد زندگی کنید؟

مغز شما در هر مهاجرتی همراه شماست . اعتقادات ، باور ها و تمامی خود شما همیشه همراه شماست.

برای رسیدن به آرامش ذهنی و مقدمه راه برای زندگی بهتر چیدن مهاجرت مغز به سبک زندگی مینیمال است جایی که در آن شما بر اساس چیزهایی که برایتان واقعا اهمیت دارد حرکت میکنید و با خودباوری برای رسیدن به زندگی بهتر تلاش میکنید.

نمیدونم چقدر به این بحث علاقه داری ولی میتونی این ها رو هم ببینی.

دیدگاهتان را بنویسید